Na današnji dan nastaja v sodelovanju z rubriko "Spominčice", ki je na sporedu na Radiu Maribor, vsak dan ob 7.40 in ob 16.40 uri

Papež je določil notranjo ureditev goriške nadškofije

Papež je določil notranjo ureditev goriške nadškofije, ki je obsegala vse slovensko ozemlje južno od Drave, razen ljubljanske škofije. Imela je 69 duhovnij in 11 arhidiakonatov ter 15 tisoč kvadratnih kilometrov površine. Prvi goriški nadškof je postal Karel Mihael Attems.

Državno tožilstvo v Mariboru je prepovedalo širjenje koledarja Cankarjev založbe

Državno tožilstvo v Mariboru je prepovedalo širjenje koledarja Cankarjev založbe, zaradi članka Angele Vodetove z naslovom fašizem in žena.

Heinrich Himmler je ob nenapovedanem in tajnem obisku v Mariboru podpisal smernice za izselitev tujerodnih elementov iz Štaj.

Šef nemške tajne policije Heinrich Himmler je ob nenapovedanem in tajnem obisku v Mariboru podpisal smernice za izselitev tujerodnih elementov iz Spodnje Štajerske. V njih je ukazano, naj vse prebivalce rasno pregledajo in politično ocenijo ter izženejo: 1. vse Nemcem sovražne ljudi, zlasti slovensko izobraženstvo, vse priseljene po 1.1. 1914 , 3. vse prebivalstvo obmejnega pasu ob Savi in Sotli, 4. vse tiste, ki se ne bi prijavili v društvo Štajerska domovinska zveza ali ki vanj ne bi bili sprejeti. Istega dne je s samoumorom v Ljubljanici, razočaran zaradi italijanske okupacije končal svoje življenje nekdanji ljubljanski župan doktor Ivan Hribar.

Ustanovljen je bil posebni delovni odbor za gradnjo Nove Gorice

Ustanovljen je bil posebni delovni odbor za gradnjo Nove Gorice. Ker je Gorica s Pariško mirovno pogodbo pripadla Italiji se je slovenska vlada odločila za gradnjo novega mestnega središča. Odločitev za gradnjo Nove Gorice je bila sprejeta z lahkoto, saj je bila politična – svetu je bilo treba dokazati, da lahko zgradimo novo Gorico, če so nam staro vzeli. Vse prej kot lahka pa je bila njena uresničitev.

V Novem Sadu se je začel 9. kongres jugoslovanskih književnikov

V Novem Sadu se je začel 9. kongres jugoslovanskih književnikov, na katerem so prišla do izraza številna mednacionalna nasprotja. Tezam srbskega književnika Miodraga Bulatovića o jugoslovanskem sožitju je ugovarjal tudi slovenski književnik Ciril Zlobec.

Slovenska skupščina je sprejela zakon o vojaški dolžnosti

Slovenska skupščina je sprejela zakon o vojaški dolžnosti. Zakon je uveljavil tudi pravico do ugovora vesti

produkcija: i-resitve.net